دکتر محمد علی حسینی

زندگی بدون بینی

زندگی بدون بینی
اين کودک طفل معصوم با زندگي بدون بيني تاکنون سر کرده است و به رشد وتکاپوي خود ادامه مي دهد چنين عارضه هاي مادر زادي به وفور ديده شده است
بيماري «تسا ايوانز» که ناهنجاري عدم تکامل بيني نام دارد، عارضه نادري است که تنها در انگليس 40 مورد ابتلا به آن مشاهده شده و موجب مي‌شود فرد از حس بويايي و سينوس‌ها بي‌بهره باشد هرچند مي‌تواند سرفه کند و يا به سرماخوردگي مبتلا شود.
والدين تسا مي‌گويند: دخترمان به رغم ابتلا به اين بيماري روز به روز رشد بيشتري دارد و مي‌تواند از عهده انجام کارهاي ساده‌اي که کودکان سالم انجام مي‌دهند،‌ برآيد.
به گفته والدين تسا، بيماري او در هفته بيستم بارداري تشخيص داده و معلوم شد که در قسمت صورت نوزاد ناهنجاري وجود دارد اما پدر و مادر تسا از سقط جنين خودداري کردند. آنها مي‌گويند اين نوزاد زماني که به دنيا آمد، وضعيت جسمي مناسبي داشت و مي‌توانست بدون نياز به وسيله‌اي نفس بکشد.
به گزارش روزنامه ديلي ميل، والدين اين نوزاد همچنين افزودند: ديگر از آنچه اطرافيان در رابطه با تسا تصور دارند ترسي نداريم و قرار است او به زودي تحت درمان قرار گيرد و خميره‌اي شبيه به بيني روي صورت او قرار گيرد و با بزرگتر شدن تسا اين خميره نيز تعويض شود.
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید